Tiborcz István határozottan cáfolta, hogy ő lenne a harmadik leggazdagabb magyar, és a BDST által hivatkozott Válasz Online cikket "szakmaiatlannak" minősítette.


A Válasz Online szerint Tiborcz István vagyona jóval nagyobb, mint amit a hivatalos lista mutat. Az állam is több mint 200 milliárddal segítette az érdekeltségeit.

A Válasz Online éves jelentéseinek összegzése alapján

A miniszterelnök vejéhez köthető magánalapok nettó eszközértéke egy év alatt 487 milliárdról 665 milliárd forintra ugrott, a lap szerint ez tükrözi igazán a valós vagyoni helyzetet.

A Válasz Online emellett arról is beszámolt, hogy...

A lap értesülései szerint a 100 Leggazdagabb listán szereplő 188 milliárdos becslés csupán a Tiborczhoz köthető BDPST Group különböző ágazatainak összértékére vonatkozik. A kiadvány azonban figyelmen kívül hagyta a Gránit Alapkezelő magántőkealapjait, amelyek révén megszerezték a volt tévészékházat, a Gellért Szállót, valamint legutóbb a Marriott Hotelt is.

Az Equilor Alapkezelő által kezelt alapok vagyonát nem vették figyelembe; ezek közé tartoznak a svábhegyi, tokaji és Balaton-parti prémium ingatlanok, továbbá az Adria-palota is.

A BDPST Group később hivatalos állásfoglalásban reagált a Válasz Online cikkére, amelyet "teljes mértékben szakmaiatlannak" ítéltek meg. A társaság hangsúlyozta, hogy a Gránit Alapkezelő által kezelt különböző alapokban a befektetők és tulajdonosok vagyona található, nem pedig Tiborcz Istváné. Az alapkezelő minden, a hatályos jogszabályok által előírt jelentési kötelezettséget teljesít a hatóságok irányába a befektetők azonosításával kapcsolatban. A különféle alapkezelők által kezelt magántőkealapok vagyonát Tiborcz István személyes vagyonához kapcsolni szándékos és téves információk terjesztését jelenti.

Related posts