Schmidt Ádám véleménye szerint alaposan át kellene értékelni a sportolók jutalmazási rendszerét, hogy igazságosabb és hatékonyabb legyen.


"Az olimpiát követően, már október elején kifejeztem a véleményemet a nevelőedzők ügyében, hangsúlyozva, hogy szükséges a változtatás az olimpiai jutalmakkal kapcsolatos eljárásrendben. Hiszen ha egy sportoló egyszer már megnevezett valakit nevelőedzőjeként, függetlenül attól, hogy később másra esik a választása, az a személy a nevelőedzője marad" - mondta, hozzátéve, hogy éppen ezért tavaly október közepén mind a hat köztestületi vezetőnek küldtek egy körlevelet. Ebben arra kérték őket, hogy lehetőség szerint hozzanak elnökségi határozatot a sportállamtitkárság által felvetett kérdésekre. Kiemelte, hogy számítanak a köztestületekre és a sportvezetőkre, akiknek a véleménye elengedhetetlen a különböző döntések meghozatalakor.

"Fontos, hogy alaposan átvizsgáljuk az egész jutalmazási rendszert. E folyamat során nem csupán az edzők és sportolók szerepét kell figyelembe venni, hanem a Világjátékokat is, különösen a nem olimpiai sportágak vonatkozásában. Emellett elengedhetetlen a legnevesebb nemzetközi versenyekhez kapcsolódó jutalmak újraértékelése is."

Schmidt Ádám kiemelte, hogy február második felében terveznek egy találkozót, amelyre meghívják a hat köztestület vezetőit az államtitkárságra. Ezen a megbeszélésen közösen át fogják tekinteni azokat a pontokat, amelyekről a köztestületek részletes véleményt nyújtottak be.

"Minden köztestület véleménye szerepet fog játszani a kérdés megvitatásában, és közösen fogunk kialakítani egy olyan álláspontot, amely később jogszabályi módosítás formájában fog megjelenni. Célunk egy olyan egységes szerkezet létrehozása a jutalmazási rendszer számára, amely a jövőben igazságos és jól követhető rendszert biztosít."

- nyilatkozta Schmidt Ádám.

Az államtitkár a Héraklész Gála jelentőségéről is beszélt, kiemelve a külsőségek szerepét. Hangsúlyozta, hogy a Héraklész program célja az a korosztály, ahol a sportolók jövője szempontjából kulcsfontosságú, hogy képesek legyenek az utánpótlásban elért sikereiket felnőtt szinten is megvalósítani. A program most egy új sportegészségügyi megközelítéssel bővült, amely a táplálkozás és a mentális egészség mellett a labordiagnosztikát is magában foglalja. Ezzel a céllal a fiatal sportolók tudatos felkészítése zajlik, hogy a felnőtt élsportra való átmenet zökkenőmentes és sikeres legyen.

Schmidt Ádám gratulált a női kézilabda-válogatott Európa-bajnoki bronzérméhez. Kiemelte, hogy ez a csapat már az utánpótlás korosztályban is komoly eredményeket ért el, kívülről is jól látható a játékosok és az edző közötti jó kapcsolat, és úgy vélte, a 2028-as Los Angeles-i olimpia környékén lesznek a teljesítőképességük csúcsán. A férfiaknál szerinte most zajlik a korosztyálváltás.

A klubok helyzetét illetően kifejtette, hogy a válogatott szempontjából nem előnyös, hogy a Veszprém és a Győr csupán egy-egy játékost tud a nemzeti csapat rendelkezésére bocsátani. Bízva a jövőben, reméli, hogy ez a helyzet pozitívan alakul majd.

Az egész kézilabda közösség és a magyar sport szempontjából sokkal lényegesebb, hogy a válogatott milyen teljesítményt nyújt, mint az, hogy a klubjaink megvalósítják-e a rég vágyott Bajnokok Ligája győzelmet. Nagy lelkesedéssel támogatom a Győrt, a Szegedet, a Veszprémet és a Ferencvárost is abban, hogy elérjék ezt a kitűzött célt, de még inkább azon fáradozom, hogy ezek a klubok olyan tehetséges sportolókat neveljenek, akik végül a nemzeti csapatnak hoznak dicsőséget.

- hangsúlyozta, miközben kiemelte, hogy az egyesületi autonómia minden egyes tag jogát képezi.

Related posts