Itt a Microsoft új, felhőalapú számítógépe, amely új dimenziókat nyit a digitális élményekben!
A Microsoft bejelentette, hogy új hardverrel bővíti a Windows 365 szolgáltatáscsomagot: érkezik a Windows 365 Link, amely az első teljesen felhőalapú vékonyklienseként lép a piacra. Ez az innovatív megoldás új lehetőségeket kínál a felhasználóknak, akik a felhő világában szeretnének dolgozni, miközben élvezhetik a hagyományos asztali számítógépek előnyeit.
A Microsoft újra megpróbálja elfoglalni a PC-piacot, miután évekig tartó, főként eredménytelen kísérletek után új irányt vesz. Bemutatkozik a Windows 365 Link, amely teljesen más architektúrára épít, mint a Surface számítógépek. A nevéből adódóan a Windows 365 felhőszolgáltatás hardveres kiegészítőjeként működik, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy a felhő kínálta lehetőségeket még közvetlenebbül kihasználhassák.
A Windows 365 Link valójában egy aprócska vékonykliens, melynek egyetlen célja, hogy a felhasználót összekapcsolja egy felhőben működő virtuális windows-környezettel. A rendszert leginkább vállalati felhasználóknak szánja a szoftveróriás, így például callcenterek vagy általában véve olyan cégek vehetik hasznát az aprócska gépeknek, illetve a mögöttük működő infrastruktúrának, ahol a munkatársak teljes mértékben nyitott irodai rendszerben dolgoznak.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A jövő áprilistól bemutatkozó újdonság nem a megszokott módon futtatja a Windows operációs rendszert. Valójában egy erősen minimalizált változat, a Windows CPC fog működni a kompakt, mindössze 12x12 cm-es készüléken. A Microsoft eddig nem sok részletet árult el a hardverről, csupán annyit tudtunk meg, ami az első fotókon is látható: a gép két videokimenettel, három USB-A porttal és egy USB-C csatlakozóval van felszerelve. Továbbá, a hangkimenet és az ethernet-csatlakozó is jelen van, így a felhasználók számára széleskörű lehetőségeket kínál.
A számítógép szívét egy még pontosan meg nem nevezett Intel processzor mozgatja, amelyhez 8 GB rendszermemória és 64 GB háttértár társul. A vezeték nélküli kapcsolatokért a legújabb Wi-Fi 6E és Bluetooth 5.3 technológiák felelnek, biztosítva ezzel a gyors és stabil adatátvitelt.
A vékonykliens sajátos felépítése révén gyakorlatilag semmilyen helyi futtatást nem végez, így rendkívül gyorsan bootol, és az alvó állapotból szinte azonnal feléled. A videohívások lebonyolításához, mint például a Teams és Cisco Webex esetében, saját jelfeldolgozó processzorát használja. A Windows 365 Link funkciója lehetővé teszi, hogy a Copilot Plus AI szolgáltatásokat is igénybe vegyük, mindezt úgy, hogy a vékonykliens nem rendelkezik NPU-val; a szükséges számítási teljesítményt pedig a Microsoft felhője biztosít.
A Windows 365 Link az első olyan hardvere a Microsoftnak, mely a három évvel ezelőtt elindult virtuális Windows-szolgáltatás, a Windows 365 alapjaira épül. A Microsoft ezen kívül az Azure Virtual Desktopot kínálja hasonló céllal vállalati ügyfelei számára - ezek a szolgáltatások különösen a koronavírus-járvány során váltak népszerűvé a szegmensben, ma pedig már együttesen több mint egymilliárd dollárnyi árbevételt termelnek a cégnek éves szinten.