Új résztvevő csatlakozott ahhoz az országokból álló csoporthoz, amelyek támogatják Donald Trump legfontosabb ígéretét.


Costa Rica beleegyezett az Egyesült Államok által kitoloncolt bevándorlók átmeneti befogadásába - jelentette be hétfőn közleményben a közép-amerikai ország elnöki hivatala.

A közlemény szerint az első, 200 fős kontingens szerdán érkezik Costa Rica fővárosába, San Joséba egy kereskedelmi járattal.

A bevándorlókat ezután egy ideiglenes befogadóközpontba szállítják, ahonnét később visszaküldik őket származási országaikba, Indiába, valamint Közép-Ázsiába.

"A folyamatot az amerikai kormány teljes mértékben támogatja pénzügyileg, míg a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) felügyelete alatt zajlik" - nyilatkozta a Costa Rica-i elnöki hivatal.

Donald Trump amerikai elnökként kampányának egyik kiemelkedő ígérete az volt, hogy megvalósítja "Amerika történetének legnagyobb kitoloncolási programját" az iratok nélküli bevándorlók ellen. E cél eléréséhez szükség esetén a fegyveres erők bevetését is fontolóra vette.

A Fehér Házba való visszatérése óta, január 20-án, kormánya országszerte jelentős letartóztatásokba kezdett. Az érintetteket katonai repülők segítségével szállították el, és sokukat a Kuba partjainál található guantánamói amerikai támaszpontra vitték.

Ahogyan korábban említettük, a legfrissebb sajtóinformációk alapján a terv megvalósításának folyamata jelenleg messze elmarad a várakozásoktól.

Korábban Salvador, Panama és Guatemala is beleegyezett abba, hogy tranzitállomásként szolgáljon az Egyesült Államokból kiutasított különböző nemzetiségű állampolgárok számára.

Pénteken Panama, a szomszédos ország, fogadta az Egyesült Államokból kiutasított ázsiai migránsok első csoportját, amely 119 főt szállított. A helyi hírek szerint ezt követően további járatok érkeztek, így a befogadottak száma összesen 360-ra nőtt.

Related posts