HEOL - Az elhanyagolt gyermekek sorsa kerül előtérbe - véget ért a KÖTtusa kampány


A szenvedélybeteg családokban felnövő gyerekek egész gyermekkorukban azt tanulják, ne beszéljenek, ne érezzenek, hanem maradjanak csendben. Ezek a fiatalok a társadalom számára csaknem láthatatlanok - ezen kívánt változtatni a KÖTtusa elnevezésű, országos program, melynek a mai napon tartották egri záróeseményét Egerben.

A KÖTtusa kampány célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a szenvedélybeteg családokban nevelkedő gyerekekre, és nevelkedett felnőttekre, az ő nehézségeikre, és információkkal lássa el a környezetükben élőket, és a társadalmunknak azon részét képviselje, akik valaha érintettek voltak, vagy éppen most azok.

Szinte 400.000 gyermek él "láthatatlan" életet: ennyien nőnek fel olyan családokban, ahol valamelyik szülő, vagy akár mindkettő szenvedélybeteg. Ezek a fiatalok valójában magukra maradnak: a problémáikról és érzéseikről nem mernek beszélni, a feldolgozásuk pedig - különösen gyermekkorban - szinte lehetetlen feladat. E szomorú valóságról Kohári Szilvia, a Karitász RÉV szenvedélybetegeket támogató szolgálatának vezetője és a KÖTtusa kampány Heves vármegyei koordinátora számolt be.

Közösségi összefogás, szolidaritás, és a jövőbe vetett hit.

A KÖTtusa kezdeményezés január 25-én indult el, és egy különleges szimbolikával bírt: ha az a közel 400 ezer gyermek, aki szenvedélybeteg családban nő fel, élőláncot alkotna, az Budapesttől Pécsig húzódna. A két város közötti, 220 kilométeres távolságot, vagyis a gyermekek által alkotott élőlánc hosszát, 220 méternyi sál megkötésével terveztek megjeleníteni, ezzel is felhívva a figyelmet a probléma súlyosságára.

A vármegyénkből érkező önkéntesek közös erőfeszítése révén összesen 110 sál készült el, amelyek hossza együttesen meghaladja a 200 métert. Emellett pénzadományokat is gyűjtöttünk, és örömmel osztom meg, hogy sikerült teljesítenünk a területünk által vállalt 500.000 forintos célt. De ami igazán boldogsággal tölt el, az az adományozás mögött álló közösségi összefogás: az a tudat, hogy ennyien támogatták a kezdeményezésünket és álltak mellettünk – számolt be az elért eredményekről Kohári Szilvia.

A KÖTtusa felhívására vármegyénkből is sokan megmozdultak

Szűkebb hazánkban is sokakat megérintett az adománygyűjtés: Mónosbélből, Ostorosról, Hatvanból, Noszvajról, Andornaktályáról, illetve Egerből is rengetegen csatlakoztak a felhíváshoz és tettek meg minden tőlük telhetőt a siker érdekében. A sálak készítésében állandó segítőink is voltak: öten aktívan, az elmúlt körülbelül másfél hónap minden napján kötöttek, hogy a szimbolikus célt is teljesíteni tudjuk - sorolta fel Szilvia.

Related posts