Úgy tűnik, a pártok mintha háttérbe szorították volna a munka ünnepét, és elfeledkeztek annak jelentőségéről.
Május 1. eredetileg a munkások által elért gazdasági és szociális vívmányok ünnepléséről szólt
Idén mindössze három ellenzéki politikai szervezet tartott valódi május 1-i ünnepséget, ahogy arról a Magyar Nemzet beszámolt. A szocialista párt a Városligetben várta az érdeklődőket, ahol Komjáthi Imre pártelnök és Gurmai Zita osztotta meg gondolatait. Beszédükben a párt munkahelyvédelmi akciótervét is részleteztek, hangsúlyozva a munka és a munkavállalók védelmét.
A Mi Hazánk mozgalom tagjai a Bikás parkba gyűltek össze, ahol reggel 9 órától Csath Magdolna, a párt európai parlamenti képviselője osztotta meg gondolatait, ezt követően pedig Toroczkai László pártelnök lépett a mikrofonhoz. Ezzel szemben a Munkáspárt a Kodály köröndön rendezett nagygyűlést. Érdekes módon a DK, a Momentum, a Párbeszéd és a Jobbik ezúttal nem szervezett semmilyen eseményt.
Magyarországon 1946 óta ünnepeljük május 1-jét pirosbetűs ünnepként, amely eredetileg a munkásosztály által elért gazdasági és szociális eredmények elismerésére szolgált. Ezt a napot, amely korábban a munkások ünnepévé vált, a szovjet hatalomátvételt követően a keleti blokk országai a munka ünnepére keresztelték át. Érdekesség, hogy az Egyesült Államokban és Kanadában nem május 1-jén, hanem szeptember első hétfőjén tartják a munka ünnepét, így ezzel kissé eltérnek a világ többi részétől.