Donald Trump aktiválja a rakétaindítókat, míg Putyin csak döbbenten néz.

Donald Trump kész arra, hogy tovább szigorítsa az Oroszország ellen bevezetett szankciókat, hogy elősegítse az ukrajnai konfliktus befejezését - nyilatkozta különmegbízottja, Keith Kellogg.
Donald Trump amerikai elnök készen áll arra, hogy jelentősen növelje az Oroszország elleni szankciókat az ukrajnai háború befejezése érdekében - mondta Keith Kellogg nyugalmazott tábornok, az elnök különmegbízottja a New York Postnak.
Kellogg szerint az Egyesült Államok szankcióinak végrehajtása egy tízes skálán mindössze hármas szintű. "Jelentősen lehetne növelni a szankciókat - különösen a legutóbbiakat, amelyek az olajtermelést és exportot célozzák" - mondta. "Ez nagyon szélesre tárta a kaput a beavatkozás előtt."
A múlt héten Trump az Ovális Irodába summázta az egész nemzetbiztonsági csapatát, hogy egy átfogó megbeszélés keretében áttekintsék, miként lehetne maximálisan kihasználni a rendelkezésre álló erőforrásokat a háború befejezésének érdekében.
"A háború megoldása az egész kormányzat számára prioritás" - mondta Kellogg. "Az elnök, az alelnök, a nemzetbiztonsági tanácsadó, a külügy- és pénzügyminiszter, a Nemzetbiztonsági Tanács - mindenki együtt dolgozik ezen."
Kellogg bírálta Joe Biden volt elnök stratégiáját, amely az Ukrajnának nyújtott támogatás folytatását helyezte kilátásba, de szerinte ez nem elegendő. "Ez nem stratégia, hanem egy szlogen" - mondta. Hozzátette, hogy Trump már egy évvel ezelőtt is felismerte a háború súlyosságát. "Ez a második világháború szintű erőszak" - mondta.
A tábornok szerint a háború lezárásához nem elég a katonai nyomás, gazdasági és diplomáciai eszközöket is be kell vetni.
"Oroszország számára a felőrlő háború a katonai doktrína része. Ha megnézzük a történelmet, soha nem akarsz egy ilyen harcba belekeveredni az oroszokkal, mert ők így harcolnak" - magyarázta Kellogg, utalva a sztálingrádi csatára, amelyben több százezer katona veszett oda.
A nyugalmazott tábornok szerint a háború vége nem lehetséges tárgyalások nélkül. "Nagyon őszintén, bármilyen tárgyalás során mindkét félnek engedményeket kell tennie; ez így működik" - mondta. Kiemelte, hogy a béketárgyalásoknak olyan egyensúlyra kell törekedniük, amely mindkét fél számára elfogadható.