A valóságtól eltávolodott az, aki úgy véli, hogy Orbán elszigetelődött. - PestiSrácok
Az a személy, aki azt állítja, hogy Orbán elszigetelődött, valóságtól távol lévő nézőpontot képvisel. A valóság és a politikai helyzet bonyolult összefonódásai között könnyen el lehet tévedni, és a politikai diskurzus során sokan hajlamosak elfelejteni, hogy az események sokszor nem a látszat szerint alakulnak. 2025. március 4-én a PestiSrácok.hu cikkében is hangsúlyozzák, hogy a politikai táj változása sokkal összetettebb annál, mint ahogyan azt egyesek láttatni próbálják.
A baloldali sajtó független-objektivitásának ismételt megkérdőjelezését láthatjuk, hiszen az utóbbi években, különösen tavaly, szinte ünnepelték Magyarország állítólagos elszigeteltségét. Ezzel szemben a valóság egészen más képet fest: Orbán Viktor az egyetlen olyan európai vezető, akit a kontinensen kívül is komolyan vesznek, és békemissziója révén számos nemzetközi rendezvényen képviselte országát. Ez a tény pedig egyértelműen cáfolja az elszigeteltségről szóló narratívákat. A Tényellenőr egy alapos írásban gyűjtötte össze azokat a megdöbbentő állításokat, amelyek a baloldali sajtó "közszolgálatiságának" álcája alatt jelentek meg.
Július elején Kijevben Zelenszkijjel folytatott megbeszélés keretében az ukrán-magyar kapcsolatok és a béke lehetőségei kerültek a középpontba. Ezt követően Moszkvába utazott, ahol Putyinnal eszmecserét folytatott az orosz-európai viszony alakulásáról. Şuşában részt vett a Türk Államok Szervezetének találkozóján, ahol hangsúlyozta Azerbajdzsán kulcsszerepét a térség stabilizálásában. Kínában a magyar-kínai kapcsolatok és a háborús helyzet rendezésének lehetőségei kerültek napirendre, míg Washingtonban a NATO-csúcson és Donald Trumppal való találkozóin a globális biztonsági kérdések kerültek előtérbe.
Július végén Romániában a schengeni csatlakozás kérdése került terítékre, majd szeptemberben Csád, Bosznia-Hercegovina és Luxemburg vezetőivel folytatott megbeszéléseken a migrációs és uniós integrációs témák álltak a középpontban. Szeptember végén Matteo Salvini Budapestre érkezett, ezt követően pedig október elején az olaszországi Patrióta-találkozón Orbán Viktor éles kritikát fogalmazott meg Brüsszel politikájával szemben. Ezt követően Budapesten fogadta Edi Rama albán miniszterelnököt, majd találkozóra került sor a kirgiz kormányfővel is. Október hónap folyamán Olaf Scholz német kancellárral és Emmanuel Macron francia elnökkel is egyeztetett az európai gazdasági és védelmi együttműködésről.
A szerb-szlovák-magyar csúcstalálkozón, ahol Fico és Vučić is jelen volt, a résztvevők az illegális migráció problémájának kezeléséről folytattak megbeszéléseket. November elején Orbán Viktor Biskekben részesült egy kitüntetésben a Türk Államok Szervezetének csúcstalálkozóján, majd hazatérve Budapesten ő volt az Európai Politikai Közösség és az EU-csúcs házigazdája. E hónap során Azerbajdzsánban részt vett az ENSZ klímakonferenciáján is, továbbá Budapesten megállapodásokat kötött szerb-magyar beruházásokról.
Párizsban a Patrióták Európáért közgyűlésen vett részt, majd kazah, román és katari vezetőket fogadott Budapesten. Decemberben a Vatikánban Ferenc pápával, Rómában Giorgia Melonival, Mar-a-Lagóban pedig ismét Donald Trumppal találkozott.
A miniszterelnök diplomáciai tevékenysége világosan jelzi, hogy az elszigeteltségre vonatkozó vádak nem állják meg a helyüket. Számos ország vezetőjével folytatott eszmecseréket, és kiemelkedő szerepet vállalt több nemzetközi rendezvényen, ezzel is bizonyítva aktív nemzetközi jelenlétét.
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Persze! Íme egy egyedi Facebook hozzászólás példa: "🌟 Ma egy csodás napot töltöttem a barátaimmal! A napfény, a nevetés és a jókedv mind hozzájárult ahhoz, hogy ez a nap emlékezetes legyen. ❤️ Ki más szereti annyira a baráti összejöveteleket, mint én? 😄 Meséljetek ti is a legjobb élményeitekről! 📸✨ #Barátság #Élmények #JóKedv" Ha van konkrét téma vagy esemény, amit szeretnél kiemelni, csak szólj, és szívesen segítek!
Persze, itt van egy egyedi megfogalmazás a megadott szavakkal: "A baloldali diplomácia szerepe kiemelkedő az elszigetelődés elleni küzdelemben, ahol a tényellenőrök munkája segít megerősíteni a hiteles információk áramlását és a párbeszédet."