A Fidesz kampányfeszültsége ellenére folyamatosan csökken a népszerűsége.

A Tisza 2024 második felében tapasztalt lendülete az év első felében megakadt, és a növekedés üteme lassulni kezdett, de a tendencia még nem fordult meg. Bár úgy tűnik, hogy a Tisza megjelenése óta folyamatos kampányban vagyunk, a Fidesznek nem igazán sikerült ebből előnyt kovácsolnia. Sőt, a bizonytalan szavazók körében a Tisza sokkal több embert tudott maga mellé állítani - mondta Ranschburg Zoltán, a Republikon Intézet vezető elemzője a KlikkTV Visszaszámlálás című műsorában.
Hoffmann Tamás nemzetközi jogász szerint több érdekes dolog is van, az egyik, hogy miért mérnek egyes közvéleménykutatók húsz százalékkal eltérő eredményt mint más intézetek. Mintha a Fidesz számára fontossá vált volna, hogy megjelenjenek olyan kutatások, amelyek a kormánypárt stabil vezetését mutatják. Orbán Viktor is arról beszélt egy minapi interjúban, hogy minden látszat ellenére, a Fidesz fog győzni. Azt nem tartja meglepőnek, hogy csökken a Tisza sebessége, hiszen egy lendület nem tart örökké, az a kérdés, hogy visszazuhan-e vagy a magasságát tartva, Föld körüli pályán marad.
Veres Gábor újságíró véleménye szerint kulcsfontosságú kérdés, hogy merre folyik a Tisza. Bár a közvélemény-kutatások gyakran a pártpreferenciákra összpontosítanak, az egyéni választókerületekben induló jelöltek támogatottságát nem mérik. Gábor aggasztónak tartja, hogy a Fidesz az elmúlt másfél évtizedben erőteljesen megerősítette pozícióját a kisebb településeken, ahol a polgármesterek, helyi befolyásos személyek és plébánosok köré épített kapcsolatrendszer szoros függelmi viszonyokat alakított ki. Ennek következtében a kistelepülési vezetők jelentős hatással bírnak a választók döntéseire. A kutatások rámutatnak arra is, hogy az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkező választók többsége a Fidesz mellett áll. Ezért jogos a félelem, hogy őket egzisztenciális nyomással vagy vonzó ígéretekkel könnyen manipulálhatják.