A Balassi Táncegyüttes hölgytagjai immár nem fognak elszáradni.

Idén húsvétkor a gyengébbik nem sem maradt kiszáradva, köszönhetően a Balassi Táncegyüttes fiatal legényeinek, akik Békéscsabán varázsoltak ünnepi hangulatot. A hagyományos locsolkodás szellemében a néptáncegyüttes évről évre megszervezi ezt a vidám eseményt, amely mindig színes programokkal és jókedvvel várja a résztvevőket.
Égtelenül hangos csujogatás és rikoltozás hallatszik a Balassi Bálint Táncművészeti Ház mellett parkoló autóból. Ma már modern eszközökkel, gépkocsival járnak a legények locsolkodni, de a hangulat a régi. Célállomás id. Mlinár Pálék háza, ahol a Balassi Táncegyüttes áldozatul ajánlkozó lánytagjai már alig várják a nyakukba zúduló víztömeget.
- Ez egy komoly és felelősségteljes feladat, hiszen a természet tavaszi újjáéledésével egyidőben nekünk is gondoskodnunk kell arról, hogy a lányok a lehető legjobban virágozzanak - mesélte Gáspár Bendegúz, a táncegyüttes lelkes fiatal tagja. - Vödörrel és kútvízzel dolgozunk, hogy biztosítsuk számukra a legjobb körülményeket. Ez már nem az első alkalom, hogy részt veszek ebben a hagyományos közösségi tevékenységben; az elején persze izgultam, de mára rutinosan kezelem a helyzetet, és a pálinkát is csak akkor fogyasztom, amikor Mlinár Pali bácsi megkínál - tette hozzá nevetve. A fiatalember szerint a lányokra mindig kedvező hatással van a társasága, hiszen úgy véli, hogy a közelségében mindenki kivirágzik és megszépül. Hát, mi el hisszük neki!
- Ezt nyilván a fiúk várják a legjobban egész évben - mondja kacagva Molnár Kira, a balassis néptáncos lány, miközben a szeme előtt hunyorogva csillog a víz, amit fél vödörnyi mennyiségben kaptak rá. Az interjúnk után a dolgos legények még 2-3 veder jéghideg vízzel is megöntözték, hiszen a jókedv és a hagyományokat őrző szokások nem ismernek határokat. A napfény simogatja az arcát, ami csak fokozza az élményt - tette hozzá, hangsúlyozva, mennyire fontos számára a közösség összetartása és a népszokások ápolása.
- A paraszti kultúrára sokan muzeális kincsként, kiállítási tárgyként gondolnak. Mi nem ezen az elven jövünk össze. Mi itt, ha modern köntösben is de megélni és tovább vinni gondoljuk mind azt, ami érték és kincs és identitáserősítő eleme a hagyományainknak - nyilatkozta hírportálunknak Mlinár Péter a táncegyüttes művészeti vezetője.